تبلیغات
هرچی که بخواهی - تنظیمات بهتر برای استفاده بهینه از ویندوز XP
هرچی که بخواهی
بدو بیا مقاله کامپیوتری


معمولا بیشتر كاربران پس از نصب ویندوز با محیط بسیار روان و عالی مواجه میشوند اگر بخواهیم مثال بزنیم با یك ماشین آخرین مدل میتوان مقایسه كرد اما پس از مدتی این ماشین آخرین مدل تبدیل به یك ژیان از رده خارج میشود كه اعصاب هر كاربری را بهم میریزد.  
اما اگر از كامپیوتر خود به صورت شخصی استفاده می كنید و كامپیوتر شما در داخل شبكه ای نمی باشد , میتوانید با انجام تغییرات زیر Windows XP خود را سریعتر و مطمئن تر كنید:

ابتدا وارد مسیر      Control Panel > Administrative Tools > Services     شوید و سپس گزینه های زیر را "disable" كنید:

تنظیمات بهتر برای استفاده بهینه از ویندوز XP
Alerter
Clipbook
Computer Browser
Fast User Switching
Human Interface Access Devices
Indexing Service
Messenger
Net Logon
Netmeeting Remote Desktop Sharing
Remote Desktop Help Session Manager
Remote Procedure Call Locator
Remote Registry
Routing & Remote Access Server
SSDP Discovery Service
TCP/IP NetBIOS Helper
Telnet
Universal Plug and Play Device Host
Upload Manager
Windows Time
Wireless Zero Configuration
Workstation

ظرفیت هارد دیسك  :
ویندوز XP پس از نصب فضایی بیش از 1.5 گیگا بایت از هارد را اشغال می كند . شما با چند تغییر می توانید چند صد مگابایت را به راحتی از ظرفیت درایو آزاد كنید . برای این كار باید حالت Standby را غیر فعال كنید . این عملكرد در ویندوز XP , فایل hiberfil.sys در فهرست اصلی را در پارتیشن سیستم قرار می دهد. این موضوع باعث می شود كه پس از نصب سیستم حجمی معادل چند صد مگا بایت از ظرفیت هارد اشغال شود. اگر به عملكرد Standby احتیاجی ندارید آن را با دستور زیر غیر فعال كنید:

Start>Settings>Control Panel>Power Options>System Standby و بعد تیك جلوی “ Standby activate” را بردارید.

Refresh سیستم :
Refresh سیستم در ویندوز XP , در طی زمان احتیاج به یك فضای قابل توجه در حافظه هارد دارد. این عملكرد توسط فرمان زیر انجام می پذیرد:
Start>Settings>Control Panel>System>System re-Stablishment
همه درایوها را توسط قراردادن تیك جلوی آنها غیر فعال كنید. توجه داشته باشید كه این تنظیم فقط باید توسط كاربرهای وارد و خبره انجام شود. چون هنگام نصب اشتباه یك برنامه یا یك درایو به راحتی امكان دوباره سازی وضعیت قبلی وجود ندارد.

ACDSEE و یك نكته جالب :
برخی از برنامه ها برای اینکه همیشه سابقه ای از کارهائی که کاربران انجام میدهند داشته باشند فایلی برای آرشیو کردن آن تدارک میبینند که معمولا پس از مدتی این فایل حجم بسیار بالائی پیدا میکند یکی از این برنامه ها برنامه بسیار سودمند acdsee میباشد . برای اینکه سیستم شما هم برای مدتی بتواند نفسی به راحتی بکشد میتوانید بصورت زیر عمل کنید:
با استفاده از search ویندوز به دنبال فایلی به نام imagedb.dtf بگردید و پس از یافتن آن با خیال راحت آن را از روی سیستم پاک کنید لازم به ذکر است که پس از پاک کردن آن خود برنامه acdsee پس از اجرای دوباره یکبار دیگر این فایل را میسازد البته با حجمی کمتر از 175 کیلوبایت.

خطای وحشتناك :
RUNDLL32 Caused General Protection Fault in module MMSYSTEM.DLL
اعلان خطاهای این چنینی (GPF=General protection Fault) معمولاً توسط مشكلات موجود در فایل System.ini تولید می‌شوند. DLL ذكر شده در پیغام فوق می‌تواند برا ی حل مشكل استفاده شود. از Start→search→files or folders به دنبال فایل system.ini بگردید.
وقتی آنرا پیدا كردید بازش كنید . حالا باید یك خط به قسمت Boot آن اضافه كنید. آن قسمت عمدتاً در بالای فایل قرار دارد. خطی كه باید به آن اضافه كنید drives= mmsystem.dll است.
وقتی این خط را اضافه كردید باید فایل مذكور را ذخیره كنید و سیستم را reboot كنید.


نوشته شده در تاريخ یکشنبه 27 اردیبهشت 1388 توسط ارش نوری
درباره وبلاگ

جستجو

آرشيو مطالب

آخرين مطالب

نويسندگان

صفحات جانبي

آمار سايت